בימים אלה אנחנו בונים אתר בעברית – לשאלות וקשר איתנו נא לפנות לאור

Or@ykcenter.org

 

 

SDGIsrael

החזון

המשימה

יש לנו 10 שנים לשנות לחלוטין את ההתנהלות של אנשים על פני כדור הארץ. SDGI היא הקהילה בישראל שמגוייסת לעתיד של כולנו. קהילת עסקים מודעת, מתקשרת ומקושרת שרתומה לשינוי פני העסקים בישראל.

יש פער מאוד גדול ביןעסקינו כרגיללמודעות להשפעות הגלובאליות שלנו כפרטים וכחברה. לכן אנחנו מקיימים ״ימי מעבדה״ שבהם חברות וארגונים מקבלים תדריך על מצבנו היום, על העתיד ועוברים סדנא אינטנסיבית של עיצוב חזון ואסטרטגיה בראי יעדי הקיימות. ימי המעבדה מאפשרים לארגון להכין את המנהלים, העובדים והאסטרטגיה לשינויים הגלובאליים המתבטאים בכלכלה, אנשים, סביבה וחברה.

SDGIsrael  מביאה תודעה גלובאלית לקהילת העסקים הלוקאלית בישראל.  אנחנו מקימים את קהילת הSDGs בישראל, ממפים אותה ורותמים עסקים לעתיד של כולנו.

מקרה מבחן ראשון – יום עיצוב אסטרטגי במקוה ישראל

 אנו כבר פועלים בשטח לקידום היעדים לפיתוח בר-קיימא בישראל. בתחילת 2019 קיימנו מפגש עיצוב אסטרטגי ראשון מסוגו במקוה ישראל. במפגש, עבדנו עם כ-70 בעלי העניין ויוצרי החזון של מקוה ישראל. תידרכנו את הקהילה לגבי העתיד ויחד איתם יצרנו חזון מעודכן, אסטרטגיה נכונה וקירבנו את הקהילה כולה להבנה לגבי היעדים הגלובאליים. התוצאות שהופקו כבר מתחילים להיות מיושמים בשטח.

חומרים מיום המעבדה במקוה ישראל

כרקע לפעילותנו במקוה ישראל כאן תוכלו לקרוא אודות חלק מהחומרים מיום המעבדה

Sustainable Design – Global Impact

על מנת לשרוד בעולם העסקי והחברתי המשתנה במהרה, על מוצרים ושירותים לא רק לחזות שינוי, אלא להוביל אותו! עסקים שלא עושים כך, מאבדים מנתח השוק לאלו שכן מיישמים מובילות זאת. ישנן לאורך השנים האחרונות דוגמאות רבות לפריצות דרך ושינויי שווקים כתוצאה מעיצוב אסטרטגי חדש. בשוק גלובאלי, שהולך ונהיה תחרותי יותר ויותר ועם מעגלי זמן מוצר מהירים, עיצוב אסטרטגי הופך להיות חשוב הרבה יותר. עיצוב אסטרטגי הופך להיות מכריע בשנים האחרונות, ככל שעסקים וארגונים מתחרים ביניהם על נתחים משוק העבודה הגלובאלי והמהיר. המגזר העסקי הוא הצרכן העיקרי של העיצוב האסטרטגי, אולם המגזרים הציבוריים, הפוליטיים ומלכ”רים עושים שימוש גדל והולך בתחום.

עיצוב אסטרטגי הוא יישום של עקרונות לעיצוב-מבוסס-עתיד במטרה להעלות את יכולות החדשנות והתחרותיות של הארגון ובאמצעות זו את מובילות ועוצמתו בשוק. יסודות העיצוב האסטרטגי מושתתים על ניתוח מפת העולם הגלובלית של מידע ומגמות, אשר מאפשר, למנהלים, לקבל החלטות עיצוביות המבוססות על בסיס עובדתי. הוא נחשב כדרך אפקטיבית לגישור בין חדשנות, מחקר, ניהול ועיצוב. לעיצוב האסטרטגי יישומים מגוונים, המוכרים שבהם מיועדים, לרוב, לחזק אחד או יותר מהתחומים הבאים: מוצר, מיתוג, פיתוח מוצר, זהות תאגידית, מיתוג תאגידי ואספקת שירותים. עיצוב אסטרטגי בחברתנו היא תכנית המאפשרת לחברות וארגונים להבטיח את מיקומם בכלכלת העידן החדש.

חברתנו פועלת מ-4 עקרונות אלו ומסייעת ביעוץ ועיצוב אסטרטגי לחברות וארגונים עסקיים לאפשר להם לשדרג את עצמם בהתאם אל מול יעדי הקיימות. בעיצוב ארגון עסקי כ-4 ממדי אנו מספקים את המידע על מגמות הכלכלה החדשה בתחום עיסוקו של הארגון, ומאפשרים לו לקבל החלטות עיצוביות המבוססות על בסיס עובדתי, ולא אינטואיטיבי, תוך תהליך חשיבתי עמוק ובלתי אמצעי על עתידו הרצוי של הארגון כ-4 ממדי.

במהלך תהליך העיצוב, ניתן להביא מומחים מתחום עיסוקו של הארגון אשר יספקו מידע תומך המסייע לקבלת ההחלטות האסטרטגיות מחד ובוחנים את מידת הקיימות של העיצוב מאידך. שיתוף הפעולה בין מומחי העיצוב האסטרטגי והעיצוב המקיים מאפשרים לארגון לעבור טרנספורמציה ולעצב את הארגון כבר קיימא מפנים ומחוץ.

הקהילה

הצטרפו לקהילה

SDG ישראל היא קהילת בעלי העניין של היעדים לפיתוח בר-קיימא של האו”ם. היעדים הגלובליים הם היעדים שעלינו, כאנושות, לממש יחד אם ברצוננו לשרוד על כדור הארץ. יש לנו כעשור, עד 2030, לשנות לחלוטין את הצורה שבה אנחנו צורכים אנרגיה, מקיימים חקלאות, מנהלים מים, מדברים עם שכנינו ועוד.

לא מדובר בטרנד חולף, אלא בשינוי עולמי בצורה שנעשים עסקים, באחריות חברתית, וחשיבה לטווח ארוך. הקריאה היא לכל מי שמחויב לעתיד כדור הארץ.

כל אדם יכול להיכנס למשחק הגלובאלי ולהשפיע על עתיד המין האנושי כולו. המצטרפים לקהילת SDG ישראל מצהירים על נכונותם להיות חלק משינוי אמיתי שקורה בישראל. ישראל, כמדינה מלאה בהשראה ויכולת, יכולה למצב את עצמה בתור המובילה בעולם בהבאת פתרונות משני מציאות ודוגמא בעולם למדינת מקיימת.

למה אתם עושים את זה?
מטרתנו היא להביא את ישראל למשחק העולמי, ולהראות את היכולת של מדינת ישראל בחדשנות ומציאת פתרונות לבעיות עולמיות. אנחנו מקדמים רשת של מומחים ובעלי עניין במקום אחד ומייצרים כח רלוונטי לקדם את יעדי הקיימות מישראל. אנחנו מאמינים ברבגוניות ובשותפות ורוצים ליצור קהילה שתוביל את המדינה ואת העסקים במדינה לעתיד טוב יותר.

מה אתם עושים?
SDGIsrael הולכים להביא תודעה גלובאלית לקהילת הלוקאלית. אנחנו נותנים כלים לכל אדם או ארגון שמבין את שצריך שינוי. ה-SDGs הם מצפן לעשייה ומעורבות ואנחנו מפיצים את הידע ואת העשייה סביב היעדים. אנחנו מקיימים פעילויות בשטח (יעדים על הבר, ערב מידע ועוד), אירועים (האקאטון יעדים), וסדנאות עיצוב אסטרטגיה וחזון לחברות וארגונים בתשלום.

מה מקבלים מהקהילה?
כל אדם יכול להיכנס לאתר וללמוד את הרקע על הSDGs, מדוע הם רלוונטיים, איך היעדים קשורים לחיים שלנו. כל אדם שמצטרף לקהילה יקבל:
• גישה למאגרי מידע וכלים מרוכזים באתר.
• גישה לפורום שפעילים בו ומשתפים בו חברות נוספות בקהילה.
• עדכונים חודשיים על הנעשה בקרב חברים בקהילה ובעולם כולו.
• תמיכה קהילתית בכל הקשור למיזמים/פעולות המקדמות את ה-SDGs.
• גישה לאינדקס מומחים בתחומים שונים.
• הזמנות לימי עיון בנושא ה-SDGs וסדנאות העשרה.