בימים אלה אנחנו בונים אתר בעברית – לשאלות וקשר איתנו נא לפנות לאור

Or@ykcenter.org

 

 

SDGIsrael

המשימה

יש לנו 10 שנים לשנות לחלוטין את ההתנהלות של אנשים על פני כדור הארץ. SDGI היא הקהילה בישראל שמגוייסת לעתיד של כולנו. קהילת עסקים מודעת, מתקשרת ומקושרת שרתומה לשינוי פני העסקים בישראל.

יש פער מאוד גדול ביןעסקינו כרגיללמודעות להשפעות הגלובאליות שלנו כפרטים וכחברה. לכן אנחנו מקיימים ״ימי מעבדה״ שבהם חברות וארגונים מקבלים תדריך על מצבנו היום, על העתיד ועוברים סדנא אינטנסיבית של עיצוב חזון ואסטרטגיה בראי יעדי הקיימות. ימי המעבדה מאפשרים לארגון להכין את המנהלים, העובדים והאסטרטגיה לשינויים הגלובאליים המתבטאים בכלכלה, אנשים, סביבה וחברה.

SDGIsrael  מביאה תודעה גלובאלית לקהילת העסקים הלוקאלית בישראל.  אנחנו מקימים את קהילת הSDGs בישראל, ממפים אותה ורותמים עסקים לעתיד של כולנו.

מקרה מבחן ראשון – יום עיצוב אסטרטגי במקוה ישראל

 אנו כבר פועלים בשטח לקידום היעדים לפיתוח בר-קיימא בישראל. בתחילת 2019 קיימנו מפגש עיצוב אסטרטגי ראשון מסוגו במקוה ישראל. במפגש, עבדנו עם כ-70 בעלי העניין ויוצרי החזון של מקוה ישראל. תידרכנו את הקהילה לגבי העתיד ויחד איתם יצרנו חזון מעודכן, אסטרטגיה נכונה וקירבנו את הקהילה כולה להבנה לגבי היעדים הגלובאליים. התוצאות שהופקו כבר מתחילים להיות מיושמים בשטח.

חומרים מיום המעבדה במקוה ישראל

כרקע לפעילותנו במקוה ישראל כאן תוכלו לקרוא אודות חלק מהחומרים מיום המעבדה

Sustainable Design – Global Impact

על מנת לשרוד בעולם העסקי והחברתי המשתנה במהרה, על מוצרים ושירותים לא רק לחזות שינוי, אלא להוביל אותו! עסקים שלא עושים כך, מאבדים מנתח השוק לאלו שכן מיישמים מובילות זאת. ישנן לאורך השנים האחרונות דוגמאות רבות לפריצות דרך ושינויי שווקים כתוצאה מעיצוב אסטרטגי חדש. בשוק גלובאלי, שהולך ונהיה תחרותי יותר ויותר ועם מעגלי זמן מוצר מהירים, עיצוב אסטרטגי הופך להיות חשוב הרבה יותר. עיצוב אסטרטגי הופך להיות מכריע בשנים האחרונות, ככל שעסקים וארגונים מתחרים ביניהם על נתחים משוק העבודה הגלובאלי והמהיר. המגזר העסקי הוא הצרכן העיקרי של העיצוב האסטרטגי, אולם המגזרים הציבוריים, הפוליטיים ומלכ”רים עושים שימוש גדל והולך בתחום.

עיצוב אסטרטגי הוא יישום של עקרונות לעיצוב-מבוסס-עתיד במטרה להעלות את יכולות החדשנות והתחרותיות של הארגון ובאמצעות זו את מובילות ועוצמתו בשוק. יסודות העיצוב האסטרטגי מושתתים על ניתוח מפת העולם הגלובלית של מידע ומגמות, אשר מאפשר, למנהלים, לקבל החלטות עיצוביות המבוססות על בסיס עובדתי. הוא נחשב כדרך אפקטיבית לגישור בין חדשנות, מחקר, ניהול ועיצוב. לעיצוב האסטרטגי יישומים מגוונים, המוכרים שבהם מיועדים, לרוב, לחזק אחד או יותר מהתחומים הבאים: מוצר, מיתוג, פיתוח מוצר, זהות תאגידית, מיתוג תאגידי ואספקת שירותים. עיצוב אסטרטגי בחברתנו היא תכנית המאפשרת לחברות וארגונים להבטיח את מיקומם בכלכלת העידן החדש.

חברתנו פועלת מ-4 עקרונות אלו ומסייעת ביעוץ ועיצוב אסטרטגי לחברות וארגונים עסקיים לאפשר להם לשדרג את עצמם בהתאם אל מול יעדי הקיימות. בעיצוב ארגון עסקי כ-4 ממדי אנו מספקים את המידע על מגמות הכלכלה החדשה בתחום עיסוקו של הארגון, ומאפשרים לו לקבל החלטות עיצוביות המבוססות על בסיס עובדתי, ולא אינטואיטיבי, תוך תהליך חשיבתי עמוק ובלתי אמצעי על עתידו הרצוי של הארגון כ-4 ממדי.

במהלך תהליך העיצוב, ניתן להביא מומחים מתחום עיסוקו של הארגון אשר יספקו מידע תומך המסייע לקבלת ההחלטות האסטרטגיות מחד ובוחנים את מידת הקיימות של העיצוב מאידך. שיתוף הפעולה בין מומחי העיצוב האסטרטגי והעיצוב המקיים מאפשרים לארגון לעבור טרנספורמציה ולעצב את הארגון כבר קיימא מפנים ומחוץ.

הקהילה

מה הקשר בין עסקים ליעדי הקיימות?

ראשית, ללא קהילת עסקים רתומה, אין משמעות להחלטות של מדיניות בקרב ממשלות. הם צריכים שעסקים, יצרנים ומובילי דעה יחוללו שינוי בקרב הפעילות שלהם. ההצלחה לטווח ארוך של חברות תלויה ביעדי הקיימות.

למה קהילת העסקים?

ישנם הרבה סיבות טובות לדאוג לעתיד כדור הארץ. אם נשים רגע בצד את הרצון שלנו לשמר ולהעביר הלאה לדור הבא פלנטה במצב טוביישום היעדים טוב גם לעסקים. שטח הפקר של תעשיה אחת פוגעת בתעשיה הבאהוהמעגל הוא גדול אבל הוא עדיין מעגלכלומר, באקוסיסטימה אין חלק שלא משפיע מחלק אחרכנל באקוסיסטמה של הקהילה העסקית. תחרותיות אינה אומרת שעלינו להפקיר את האחראיות שלנו כלפי האחר.

למה צריך להיות אכפת לחברה בישראל מיעדי הקיימות?

סיכונים לטווח ארוך

סיכונים שנובעים מאי טיפול בבעיות של נחלת הכלל, הן מבחינה אקלימיתסביבתית והן מבחינה חברתית, יכולים לפגוע בעסקים באופן משמעותי. מודעות וטיפול פרואקטיבי לא רק יבלמו את הסיכונים אלא גם יניבו רווחים. לא לעשות כלום זה הדבר הכי יקר שאפשר לעשות.

החלטות נכונות

מתוקף שיתוף הפעולה, ניתן יהיה לשתף מידע חשוב ולייצר הפריה הדדית בתחומים סביבתיים וחברתיים. יותר מידע משמעו החלטות נכונות יותר. העולם הולך לכיוון של איסוף מידע אודות פעילות ותיקשור של המידע הזה לציבור הרחב. להיות מסוגל לאמוד את האימפאקט של חברה, ולדווח על זה באופן אחראי, זה הכיוון של השוק כיום.

תמיכה חברתית וחשיפת עקרונות

ביצירת קואליציה של חברות שאכפת להן, יהיה ניתן לשלב פעולה בתחומים קריטים וליצור חברה הוגנת יותר. יש כיום האזנה מצד הציבור, בעיקר הצעיר, לעקרונות של חברות. חשיפת האימפאקט וסדר העדיפויות הערכי של חברה היא חלק מתעודת הזהות שלה בשוק היום. אנשים מקבלים החלטות על בסיס ערכים של חברות ולא רק טיב המוצר בכלל. להראות ולתקשר את ההצלחות, והעשייה שלנו בתחום יעדי הקיימות אנחנו מייצרים רשת של בטחון חברתית.

ההזדמנות

להיות מסונכרן עם השוק העולמי אומר להיות מודע לאפשרויות שנפתחות בשוק הזה. יש הערכה שההזדמנות בשוק יעדי הקיימות הוא בגדר 12 טריליון דולר עד 2030. כלומר, עסקים שישכילו להתכונן, להיות מסונכרנים וערוכים למגמות של העתיד יהיו אטרקטיבים יותר בשוק הכללי ולמשקיעים.

למה קהילה?

קהילה מהווה מקום לשיתוף, עזרה הדדית ואחראיות. השתתפות בקהילה מאפשרת הפריה הדדית ומהווה מקור השראה לכל השותפים. אנחנו מאמינים שבאיגוד חברות יחד, נוכל ליצור תוכן איכותי יותר ותוצאות טובות יותר לכולם.

למה אתם עושים את זה?

בנוף העסקי העולמי נשמעים קריאות מגופים כגון האום והבנק העולמי, לשינוי גישה כללי. לא מדובר בטרנד חולף, אלא בשינוי פרספקטיבה ופרדיגמה עולמית לגבי איך נעשים עסקים בכלכלה החדשה. זה לא משנה אם אתה עוסק זעיר או חברה בינל, כולם מחויבים לעתיד כדור הארץ.

כל ארגון, קטן או גדול, יכול להיכנס למשחק הגלובאלי ולהשפיע על עתיד המין האנושי כולו. חברות המצטרפות ל-SDGIsrael מצהירות על נכונותם להיות חלק משינוי פני העסקים בישראל. ישראל, כמדינה מלאה בהשראה ויכולת, יכולה למצב את עצמה בתור המובילה בעולם בהבאת פתרונות משני מציאות.

מטרתנו היא להביא את ישראל למשחק העולמי, לקדם רשת של מומחים ובעלי עניין במקום אחד ולייצר כח רלוונטי לקדם את יעדי הקיימות מישראל. אנחנו מאמינים ברבגוניות ובשותפות. אנחנו מקדמים מעבדות להנחלת עיצוב אסטרטגי בראי יעדי הקיימות ומקדמים רשת של מומחים עולמיים בתחום.